ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

СИТУАЦІЯ

«Київстар» — оператор №1 на ринку мобільного зв'язку, один із найкращих брендів в Україні й одна з найпривабливіших компаній на українському ринку праці (рейтинг Ernst&Young за 2013 рік). Колектив компанії — це близько 4 500 професіоналів, які працюють по всій Україні. Відповідно, провідні підприємства, як у телеком-сегменті, так і в інших сферах, конкурують на рівні бренду роботодавця за залучення і утримання кращих кадрів.

ЗАВДАННЯ

Організація ефективної комунікації в колективі компанії національного масштабу є стратегічним завданням у сфері внутрішніх комунікацій. Важливо налагодити, зберегти і розвивати контакти між співробітниками, які територіально далеко один від одного, а більшість жодного разу не бачилися.

У комунікації для співробітників «Київстар» акцентує увагу на форматі національної компанії, яка була створена українцями для українців, приділяє значну увагу соціальній відповідальності бізнесу, вкладу в розвиток незалежної України. «Київстар» прагне до успіху в бізнесі, але виключно шляхом, який іде на благо українського суспільства і зміцнення його підвалин. Важливий не тільки високий результат роботи, а й те, яким чином його досягли.

Важливо було виділити і згуртувати співробітників навколо спільної ідеї і цінностей бренду. Діджитал був визначений основним каналом комунікації, що дозволяє дистанційно об'єднати і залучити максимальну кількість людей по всій Україні. При цьому аудиторія співробітників компанії практично не має вираженого ядра в плані віку або ін., і ідея кампанії повинна бути простою і зрозумілою як молодим, так і досвідченим фахівцям з великим стажем роботи.

У компанії регулярно проводяться різні активності, що об’єднують людей. Найбільш успішним проектом із залучення команди до 2013 року вважали проведення найбільшого заходу з особистого обслуговування клієнтів — «Thinking of you». Тоді 1300 співробітників «Київстар» побудували «живу» зірку на головній площі Києва, а сама кампанія за рахунок масштабності була внесена в «Книгу рекордів України».

Фактично у нас був бенчмарк за кількісним залученням команди, на який необхідно було рівнятися в розробці концепту та ефективної механіки.

Завдання:

1. Об'єднання співробітників навколо спільної ідеї, зміцнення командного духу компанії.

2. Пропаганда принципів знання і любові до України.

3. Досягнення або перевищення існуючого в компанії бенчмарка по залученню за одну кампанію 1300 осіб.

ІДЕЯ

Починаючи з 2005 року, в останній робочий день перед Днем Незалежності України, в «Київстар» почала складатися традиція відзначати всім колективом «День вишиванки». У цей день співробітники приходять на роботу у вишиванках, доводячи, що це не тільки культурне надбання, а й красивий зручний одяг.

Корпоративний захід «День вишиванки» став традицією, створеною за особистою ініціативою самих співробітників. Тобто люди готувалися до цієї події заздалегідь, вибирали собі вишиванку і з'являлися в ній в офісі разом зі своїми колегами. Але слід розуміти, що розвиток компанії і її масштаб припускають постійні кадрові ротації. З'являються нові співробітники, які ще не познайомилися з корпоративними традиціями, а сарафанне радіо може просто не встигнути їм донести потрібну інформацію.

Тому ми вирішили розповісти про «День вишиванки» і закріпити його в ранзі корпоративної традиції. Тим самим ми змогли б залучити всіх співробітників, незалежно від стажу роботи всередині компанії та територіального розташування.

Кожна людина, що працює в «Київстар», володіє своєю індивідуальністю, яка виражається в його професії, інтересах та одязі. Але якщо люди не спілкуються і не бачать один одного, то вони не знають особливості й унікальності своїх колег. При цьому загальними/об'єднуючими всіх завжди залишаються корпоративні цінності компанії і культурні цінності українців.

Ми вирішили згуртувати співробітників навколо цих цінностей, дати можливість кожному висловити себе через традиційний одяг, що історично об'єднує всіх українців, — вишиванку.

У конструкторі вишиванок кожен співробітник може створити авторський візерунок і вишиванку, поділитися нею з колегами та друзями і, якщо його робота виявиться найпопулярнішою, отримати сорочку індивідуального пошиття з розробленим дизайном.

РІШЕННЯ

Конструктором вишиванок був інтерактивний сайт, на якому кожен співробітник міг сконструювати свій дизайн, комбінуючи народні українські візерунки, а також створити власні унікальні орнаменти. Через опис класичних народних орнаментів користувачі могли дізнатися більше інформації про походження кожного, особливості їх використання та поєднання в залежності від регіону походження.

Головним мотиваційним фактором стала можливість отримати реальну вишиванку, виткану львівськими майстрами. Для цього необхідно було створити і завантажити дизайн своєї вишиванки в конкурсну галерею, де через внутрішнє голосування всі співробітники вибирали 10 переможців.

Для посилення ефекту і мотивації до участі ми організували фотосесію з топ-менеджерами компанії, які були одягнені у вишиванки і прикрасили собою головну сторінку сайту проекту. Конкурс став об'єднуючим фактором для людей, які через загальний інтерес до своєї історії могли більше і краще пізнати один одного.

Так як це був закритий корпоративний проект для об'єднання і залучення співробітників, то для просування були використані тільки внутрішні ресурси компанії і власні медіа (e-mail, внутрішній портал) без використання платного промо.

РЕЗУЛЬТАТ

За підсумками реалізованої кампанії нам вдалося не тільки в рази перевищити існуючі раніше дані по залученню співробітників у проект, але і встановити нові рекорди не тільки всередині компанії, але і в індустрії внутрішніх комунікацій:

— За час кампанії в проекті взяли участь понад 90% співробітників** «Київстар».

— Було створено понад 600 унікальних дизайнів вишиванок.

— На створення кожної сорочки в середньому у користувачів витрачалося від 5 до 20 хвилин.

— Віддано понад 6 500 голосів за створені вишиванки, що показує високу ступінь залучення співробітників у проект.

Співробітники розташованих у різних частинах України офісів «Київстар» могли спілкуватися один з одним, обговорювати і голосувати за створені моделі вишиванок, що також стало результатом хорошого вірусного ефекту всередині компанії.

Ідея і формат проекту привернули увагу багатьох ЗМІ в Україні та за кордоном, забезпечивши десятки публікацій про вишиванку, її використання компанією у внутрішніх комунікаціях і в результатах залучення. Нам вдалося створити тренд і вийти з проектом «Вишиванка» та досвідом використання традицій у корпоративній культурі компанії на головну сторінку ресурсу Trendhunter та ін.

ПОСЛУГИ

Соціальний маркетинг / SMM, Створення сайтів, Копірайтинг, Створення відео, PR-кампанії, Брендінг роботодавця
ПОДІЛИТИСЯ
ВУЛ. ВЕРХНІЙ ВАЛ, 2А
2 ПОВЕРХ
КИЇВ, 01032, УКРАЇНА