ВКРАЇНА

СИТУАЦІЯ

Протягом багатьох років «Київстар» сприймався як патріотичний оператор. Це був фактор відмінності, завдяки якому в бренда була значна репутаційна перевага в порівнянні з його конкурентами.

Нещодавні політичні події в Україні змусили українське суспільство по-новому поглянути на свою історію, повернутися до пошуку коренів національної ідентичності для того, щоб будувати європейське майбутнє. «Революція Гідності» і подальша військова агресія спровокувала дискусії з приводу походження і коренів різних компаній.

ЗАВДАННЯ

Для розробки своєї репутаційної моделі в 2009 році «Київстар» розпочав співпрацю з «Інститутом Репутації» (Reputation Institute). Дослідження Reputation Institute продемонстрували існування значної позитивної кореляції між поняттями «бути патріотом» і «симпатія людей». «Київстар» сприймався як більш патріотична компанія, ніж два інших його головні конкуренти. Цей параметр оцінюється щоквартально і щорічно компанією Reputation Institute на підставі опитувань GFK. Утримати цей взаємозв'язок стало одним із головних комунікаційних завдань.

Ми поставили собі за мету збільшити сприйняття компанії «Київстар», як патріотичного оператора, закріпивши позицію лідера в цьому відношенні серед усіх провайдерів телекомунікаційних послуг.

АУДИТОРІЯ

Щорічно компанія «Київстар» пропонує українській громадськості соціально-освітні програми, що закликають українців дізнатися більше про свою країну. Програми створюються з фокусом на те, що вони будуть цікавими широкому загалу: політикам, вченим, історикам, студентам, школярам і просто всім тим, хто любить і захоплюється історією України.

ІДЕЯ

Географічна карта для людини — один із найпростіших і наочних способів через «картинку» передати зв'язок із географією та історією Батьківщини. Карти країн, як частина їх історії, є одним із найважливіших чинників «візуалізації» і формування національної ідентичності нації.

Андрій Осадчук, член правління компанії «Київстар», — володар приватної колекції європейських карт XVI - XVIII ст. Кожна карта — це особливий погляд європейців на Україну того часу, з усім різноманіттям її поділу, кордонів і назв: від найдавнішого уявлення Птолемея про Сарматію до детального опису України на картах французького військового інженера Гійома Левассера де Боплана.

Колекціонер надав дозвіл «Київстар» на оцифрування частини своєї колекції, яка нараховує близько 200 оригінальних старовинних карт, що стосуються території сучасних українських земель.

РІШЕННЯ

Ми створили кампанію на базі колекції Андрія Осадчука, яка була взята за основу для розвитку в PR, цифрових і традиційних каналах комунікації:

  • Квітень 2013: «Київстар» запускає онлайн мультимедійну презентацію http://vkraina.com/ua/welcome. Ресурс дає можливість поглянути на історію України очима європейських картографів XVI-XVII століть.
  • Квітень 2014: «Київстар» і Microsoft представляють додаток Vkraina для Windows 8 / Windows Phone 8.
  • Травень 2014: проект Vkraina став основою для публічних дебатів «Між історією та економікою: важлива роль національної ідентичності» у Львові. Ресурс стає зонтичним проектом патріотичного спрямування «Київстар».
  • Літо 2014: Vkraina генерує дискусії в регіональних медіа. Статті з посиланнями на карти з Vkraina заохочують читачів дізнаватися більше про їх рідний край.
  • Жовтень 2014: з'являються Android та iOS-версії проекту Vkraina.
  • Листопад 2014: українська дизайнерка Міла Негру створює фешн-колекцію з принтами карт Vkraina на одязі та аксесуарах і презентує громадськості.
  • Грудень 2014: фешн-колекція Міли Негру стає лейтмотивом для розробки корпоративного календаря «Київстар» на 2015 рік.

У розвитку кампанії була задіяна контент-платформа — сайт мультимедійної колекції http://vkraina.com/ua/welcome, соціальна платформа компанії «Київстар», сторінки бренду в Facebook, Vkontakte і Twitter, а висвітлювалися всі формати розвитку проекту в новинному блоці корпоративного ресурсу «Київстар» — http://www.kyivstar.ua.

РЕЗУЛЬТАТ

За підсумками реалізованої кампанії ми досягли наступних показників: o Більше 1500 публікацій на ТБ, в інтернеті і друкованих виданнях в Україні та за кордоном.

o За даними щотижневого рейтингу завантажень (20к+), додаток «Vkraina Calendar» посів перше місце серед усіх українських додатків (грудень 2014 р.). o Репутаційний пульс «Київстару» досяг позначки «Відмінно» (78,9 балів). Це найвищий показник за підсумком 2014 року. «Київстар» збільшив відрив від свого головного конкурента на 8,2 балів. Понад 53% респондентів у дослідженні GFK назвали «Київстар» національним оператором (в порівнянні з 23%, які назвали національним найближчого конкурента).

Окремі матеріали про проект, наприклад, стаття «Карти в руки: що старовинні карти розповідають про Україну» (http://life.pravda.com.ua/person/2014/07/10/174784) досягали рекордних для українських ЗМІ показників — понад 17 тис. перепостів статті в Facebook.

Через 3 роки, з моменту запуску проекту в 2013 році, сайт Vkraina.com відвідало понад 500 тис. осіб із більш ніж 100 країн світу. Сьогодні карти у відкритому доступі використовуються в школах, університетах, на спеціалізованих освітніх заходах. На основі матеріалів Vkraina.com створюються сувеніри, прикраси та одяг. Формат проекту не має терміну дії або обмежень в актуальності, а, навпаки, продовжує залучати нових користувачів для вивчення історії України в мультимедійному форматі.

ПОСЛУГИ

Створення сайтів, Копірайтинг, PR-кампанії, Розробка UX - стратегії
Деталі проекту
ПОДІЛИТИСЯ
ВУЛ. ВЕРХНІЙ ВАЛ, 2А
2 ПОВЕРХ
КИЇВ, 01032, УКРАЇНА