ПЕРША МОБІЛЬНА ДОПОМОГА

ПРОБЛЕМА

В кінці 2013 року в Україні відбулися події, до яких більшість українців не були готові. У ситуації можливих загроз для життя мільйони українців були змушені розраховувати тільки на власні сили і знання. Люди стали брати активну участь у допомозі постраждалим, і стало очевидним, що одна з найважливіших проблем — незнання основ надання першої медичної допомоги до приїзду машини швидкої допомоги.

Щоб не розгубитися в екстремальній ситуації, кияни ставали в чергу на підготовчі курси. Але одночасно пройти підготовку могла вельми обмежена кількість людей, попит значно перевищував пропозицію. Відсутність доступної кваліфікованої інформації, якій можна було б довіряти, стала актуальною проблемою для всієї України.

СИТУАЦІЯ

Звичайне опитування на вулиці, організоване агентством, показало, що багато українців не знайомі з основами надання першої долікарської допомоги та часто помиляються в елементарних стандартах поведінки. При цьому, з початку трагічних подій на Майдані і кожен день люди стикалися з десятками травм і каліцтв. В екстреній ситуації від нестачі знань люди губилися і відчували себе безпорадними.

Основним інсайтом було визначено бажання людини допомогти в надзвичайній ситуації, не розгубитися і вчасно надати необхідну допомогу.

Вивчивши запити в клініках, школах і на курсах з надання першої долікарської допомоги, проаналізувавши кількість запитів у пошукових системах, ми визначили актуальність проблеми: відсутність базових знань в українців із надання першої допомоги. Щоб задовольнити попит, необхідне доступне джерело знань, інформації, якій можна довіряти, коли йдеться про життя людини.

Згідно з Законом України «Про екстрену медичну допомогу» автомобіль швидкої допомоги в місті повинен приїжджати за викликом протягом 10 хвилин, а в сільській місцевості — за 20 хвилин. Такі терміни не допомагають врятувати людину при зупинці кровообігу. На думку лікарів, якщо швидка приїде через 10 хвилин, то шанси вижити у пацієнта менше 1%. При проведенні реанімаційних заходів найнеобхіднішими вважаються перші п'ять «золотих» хвилин.

В Європі переважна більшість населення має навички надання першої допомоги. В Україні більше 80% людей допомогти потерпілим у разі потреби не зможуть. Якби десята частина дорослих в Україні знала все необхідне, це дозволило б рятувати близько 20 тис. життів щорічно.

ЗАВДАННЯ

Забезпечити жителів України корисним безкоштовним сервісом із доступом до професійної бази знань із надання першої долікарської допомоги:

  • Задовольнити існуючий у суспільстві інформаційний попит на інформацію про надання першої допомоги, якій можна довіряти.
  • Виділити додаток серед тисяч інших програм для смартфонів на базі Android та iOS.
  • Сприяти розвитку репутації «Київстар» серед українців, як соціально-відповідального бізнесу.

ІДЕЯ

У критичній ситуації життя людини можуть врятувати навіть базові знання з надання першої долікарської допомоги, які тепер завжди будуть доступні в програмі «Перша Мобільна Допомога» в смартфоні.

РІШЕННЯ

Мобільний додаток від «Київстар» («репутація та якість» для аудиторії), розроблений разом із фахівцями клініки «Борис» («довіра і кваліфікація»), з мультимедійним контентом здатний забезпечити необмежену кількість людей необхідною в екстрених випадках інформацією.

Додаток «Перша Мобільна Допомога» — це освітній курс у текстовому форматі і з відеоуроками, розділеними за темами і категоріями. Ми впровадили модуль визначення положення користувача і рекомендації з картою найближчих медичних установ.

Підкреслюючи освітній формат, а не інструкцію для самостійного порятунку життів, ми впровадили «гарячу кнопку» з можливістю екстреного виклику швидкої допомоги без необхідності згадувати і набирати номер.

Ще додаток містить рекомендації з базової комплектації всім необхідним аптечки швидкої допомоги. Ми дали людям можливість дізнатися про правильні дії в різних критичних ситуаціях, а їх мобільний телефон став одночасно і підручником, і інструктором, і аптечкою.

КОМУНІКАЦІЯ

Додаток було розроблено в форматі брендованого контенту, як реакція на актуальну соціальну потребу. Виходячи з цього, ставка в комунікації була зроблена на інтерес громадськості, «отримані медіа», вірусність і WOM.

Фактично ми відмовилися від платного промо, вибравши стратегію інформування різних аудиторій (новини, громадські ресурси і медіа, медичні портали, IT-сайти і блоги, рекламна індустрія), яким може бути актуальна ця програма в розрізі їх сфери діяльності та застосування на практиці.

Ми також створили промо-відео про програму з причинами її появи, унікальність і можливості, що разом із безкоштовним форматом програми для всіх пристроїв стало частиною інформаційної кампанії.

ПОСЛУГИ

Розробка додатків, PR-кампанії
Деталі проекту
ПОДІЛИТИСЯ
ВУЛ. ВЕРХНІЙ ВАЛ, 2А
2 ПОВЕРХ
КИЇВ, 01032, УКРАЇНА