Криза-Хуїза

На закритому онлайн-зідзвоні в рамках проєкту «Криз-Хуізіс» Юрій Гладкий, СЕО агентства креативних рішень Grape та Єгор Аветисов, директор з інновацій «Приватбанку» поговорили про те, як змінюється поведінка людей під час карантину, про цифровий контент, кризу та її наслідки для бізнесу та звичайних українців. Ми зробили невеликий конспект.

Про готівку, «Приват24» та алкоголь

Після початку карантину за статистикою «Приватбанку»:
• Люди стали на 30% рідше знімати готівку.
• Українці почали частіше платити картами.
• Продуктовий чек виріс, але загальне споживання скоротилося.
• У перші дні карантину збільшилася кількість завантажень застосунку «Приват24» на мобільні пристрої серед людей віком 45+: із 10–15 тис. установок на добу стало 75–100 тис.
• Приблизно на 360% зріс попит на спиртне.

Про різні потреби старшого й молодшого поколінь

Молодь постить сторіз в інстаграмі і скаржиться на черги в банках. Для них зараз найпоширеніша причина прийти в банк — перевипуск карти або процедура ідентифікації. Суть ідентифікації в тому, що раз в період на вимогу Нацбанку України банк повинен повторно дивитися документи людини і підтверджувати її особу. Як тільки «Приватбанк» зможе оцифрувати послуги, які вимагають особистої присутності, для тих, хто вже повністю «в цифрі», — невдоволення зникне.
Банк намагався навчати старше покоління користуватися мобільними пристроями, але для них це важко. Для бабусь інтерфейс відділення, в якому вони витратять умовні кілька годин очікування, більш приємний, ніж інтерфейс мобільного пристрою. Тому до початку карантину і під час ізоляції «Приватбанк» намагався дати їм спокій і просто надавати послуги.

Про вплив карантину на використання банківських карток

Люди, які встановили «Приват24» і навчилися платити комуналку, швидше за все будуть продовжувати це робити з телефону. Є надія, що в майбутньому кількість карт зменшиться, тому що вони незручні і погано переробляються.
«Я виходжу з думки, що банк дуже схожий на лікарню: ніхто не хоче туди йти, а якщо вже прийшов, то намагається зробити все швидко і піти якомога швидше й максимально задоволеним. Якщо ми будемо зменшувати кількість причин, що вимагають від людини прийти в банк — від цього всім буде краще», — поділився Єгор.
Як апологет NFC (технологія бездротової передачі даних — прим. ред.), девайсів і смарт-годинників, Єгор вірить, що «з бездротовою технологією ми зможемо перейти до нової якості банкінгу». Майбутнє за повністю цифровими картками.

Про оплату частинами та вигоду банку

Зараз немає актуальних даних про кількість оплат частинами серед фізосіб. Але порівняно нещодавно «Приватбанк» запустив оплату частинами для малого бізнесу. Сенс у тому, що тепер людина може купити спортивний костюм за 6 тис. у кредит і розбити суму на окремі платежі. Ритейлери, продавці готові інвестувати у цю послугу — для компаній вигідно, щоб люди купували у них частіше.

Про споживання цифрового континенту і Apple music

«Приватбанк» зупинив рекламні комунікації стосовно Apple music, але люди продовжують підписуватися і купувати. Якщо говорити про великих гравців індустрії контенту, то головний бенефіціар — Netflix. Пів року тому тільки за картками Visa були десятки тисяч покупок / користувачів сервісу в Україні.

Про корисні послуги та запуск нових

У «Приватбанку» є послуга — банк допомагає пенсіонерам, у яких немає смартфона, оплатити комунальні послуги по телефону. При цьому людям похилого віку не потрібно йти до відділення, а просто зателефонувати в кол-центр. Єгор розповів: «Раніше тільки VIP-клієнт міг подзвонити персональному банкіру і сказати: “Людочка, оплати мені комуналку”». Зараз частину послуг віпового консьєрж-сервісу, хоч і тільки в оплаті комуналки, ми надали пенсіонерам. Таким чином послуга рятує життя [під час карантину] і вчить людей, що не потрібно ходити у відділення».
«Приватбанк» розуміє, що люди потребують не нового банківського продукту, а грошей і роботи — на період карантину в сервісі «чайові онлайн» значно знизилася активність. Наразі банк готує робочі місця для тих, хто втратив роботу.

Про ролик Рея Даліо та відновлення економіки

Щоб краще розуміти роботу банків і економіки загалом, Єгор рекомендує подивитися відео «Як працює економіка» Рея Даліо (американського фінансиста-мільярдера — прим. ред.). «Цей 30-хвилинний ролик пояснює, чому існує національний банк, скільки кредитів і живих грошей є в економіці, як працюють банки. Це одне з найкращих відео, щоб зрозуміти, як працює банківська система, що відбувається в світі і як повинні діяти країни».
Єгор передбачає, що після скасування заборони на роботу сервісних закладів деяким категоріям громадян буде необхідна підтримка, але економіка України почне відновлюватися: «Все у нас буде добре. Користуйтеся віддаленими каналами [обслуговування], платіть з NFC і отримуйте задоволення від того, що знаходитеся поруч зі своїми близькими».

Схожі статті

БлогБлог